Edice Ulixes

Všechny knihy Edice Anima Edice Draci moudrosti Edice Lotos Edice Sofia Edice Ulixes Edice Fénix - čtení do kapsy

Tajný Ideál Templářů

Delia Steinberg Guzmán
Edice: Ulixes
Rok vydání: 2016

Je zřejmé, že v souvislosti s Templáři existuje cosi tajemného, o čem nevíme, zda to dokážeme rozluštit. Věříme však, že tato záhada není pouze v lidech, v jejich jednání a vzhledu či v jejich symbolech, v tom, o čem mohli přemýšlet nebo říkat, nýbrž že za těmito velkými organizacemi a významnými lidmi, kteří měli možnost tak silně zasáhnout do dějin, vždy existuje IDEÁL.

Elementálové, duchové přírody

Jorge Ángel Livraga
Edice: Ulixes
Rok vydání: 2014

Toto dílo umožňuje čtenáři objevit svět bytostí, které nejsou ´nadpřirozené´, avšak mají svou vlastní úroveň existence, i když současný člověk ztratil schopnost je vnímat. Kniha ELEMENTÁLOVÉ, DUCHOVÉ PŘÍRODY nabízí základy opravdové ´duchovní ekologie´ a znovu odhaluje zázračný a skutečný svět, který nikdy nepřestane promlouvat k tomu, kdo mu umí naslouchat.

DRAK - symbolismus a mytologie

Slavko Kroča
Edice: Ulixes
Rok vydání: 2012

Tato kniha nás zavede do úžasného světa příběhů, legend a mýtů o dracích, jejichž obrovité stopy a závan ohnivého dechu nacházíme po celém světě - od Číny a Japonska přes Egypt až do Evropy. Autor díky srovnání bohatého mytologického materiálu poukazuje na společné symboly a charakteristiky draků sahající do hlubin časů a současně čtenáři nabídne desítky poutavých příběhů, které na nás dýchnou jejich jedinečným geniem loci.

MEXIKO: symbolismus a archeologie


Edice: Ulixes
Rok vydání: 2011

Všechny staré civilizace se vyjadřovaly prostřednictvím symbolů. Impozantní předkolumbovské archeologické pozůstatky na území současného Mexika nám vyprávějí o civilizovaném světě nyní ponořeném do staletého ticha.
 

Aztécký kalendář


Edice: Ulixes
Rok vydání: 2009

Tato na českém trhu ojedinělá kniha přivádí čtenáře do minulosti aztéckého národa a spolu s ním má možnost vydat se vstříc budoucnosti pod vedením Pátého Slunce. Kniha přináší podrobný rozbor života Aztéků a jejich propracovaného systému kalendáře, a to včetně mnoha nádherných barevných fotografií pořízených v muzeích v Mexico City a na území, kde žili Aztékové, stejně jako kreseb z Kodexů.

EGYPT - symbolismus a archeologie


Edice: Ulixes
Rok vydání: 2009

Tento text nám umožňuje podniknout cestu do záhadného světa pyramid a hieroglyfů, do kolosálních památek a chrámů, které se dochovaly z dob starověkého Egypta. Tato kniha, obohacená nádhernými barevnými fotografiemi a kresbami, pobídne čtenáře, aby vyhledali krásu starodávných civilizací a mystérií, které se nacházejí kolem nás a umožňují nám odhalit ta, která jsou ukryta v nás samých.

Théby

Jorge Ángel Livraga
Edice: Ulixes
Rok vydání: 2002

Kniha poskytuje velkolepý obraz starodávného Egypta prostřednictvím jednoho z hlavních náboženských a kulturních center - města Théby.