Přejít k hlavnímu obsahu

Edice Ulixes

Théby

Jorge Ángel Livraga
Edice: Ulixes
Rok vydání: 2023

Kniha poskytuje velkolepý a hluboký obraz starodávného Egypta prostřednictvím jednoho z hlavních náboženských a kulturních center - města Théby.

Tajný Ideál Templářů

Delia Steinberg Guzmán
Edice: Ulixes
Rok vydání: 2016

NON NOBIS, DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM. Téma věnované Templářům není možné probrat zcela jednoduše, neboť je součástí příběhů, mýtů, tradic či legend, o nichž se lidé dozvídali různými cestami.

Elementálové, duchové přírody

Jorge Ángel Livraga
Edice: Ulixes
Rok vydání: 2014

Nedostatečné poznání hlubokých zákonů přírody vede současného člověka k tomu, že vytváří jistou science fiction, v níž se ty nejšílenější hypotézy mísí s nevědomostí a fantazií.

DRAK - symbolismus a mytologie

Slavko Kroča
Edice: Ulixes
Rok vydání: 2012

Tato kniha nás zavede do úžasného světa příběhů, legend a mýtů o dracích, jejichž obrovité stopy a závan ohnivého dechu nacházíme po celém světě.

MEXIKO: symbolismus a archeologie


Edice: Ulixes
Rok vydání: 2011

Všechny staré civilizace se vyjadřovaly prostřednictvím symbolů. Pozůstatky jejich kultur v sobě skrývají hluboké poznatky o zákonech přírody a vnitřních zákonech člověka.

EGYPT - symbolismus a archeologie


Edice: Ulixes
Rok vydání: 2009

Mystérium Egypta žije a potvrzuje starodávné rčení, že ´vše se bojí času, ale čas se bojí pyramid´. Záhadný úsměv na rtech sfingy mluví o věcech, o nichž nepíše žádná kniha, neboť je ve shonu 21. století zapomínáme hledat ve svém vlastním nitru.

Aztécký kalendář


Edice: Ulixes
Rok vydání: 2009

Tato na českém trhu ojedinělá kniha přivádí čtenáře do minulosti aztéckého národa a spolu s ním má možnost vydat se vstříc budoucnosti pod vedením Pátého Slunce.