Přejít k hlavnímu obsahu

Pojďme se naučit...

Nabídka praktických workshopů a dílen pro všechny, kteří se chtějí něco nového naučit nebo se třeba jen zdokonalit v konkrétní dovednosti.

A jak souvisí filozofie s první pomocí, s orientací v přírodě či s uměleckou dílnou? Nová Akropolis vnímá filozofii jako velmi praktickou. K čemu by bylo zkoumat pouze na teoretické úrovni otázky etiky, soužití i dějin člověka, pokud by nic z toho nebylo aplikováno v životě? Proto v nabídce našich aktivit najdete nejen ty vzdělávací, ale i ty praktické (ekologie, záchranářství, umění apod.)
Kromě níže uvedených workshopů vás také zveme na Kurz dobrovolnictví, který svým obsahem spojuje právě to teoretické s tím praktickým - znalosti s jejich využitím pro každodenní život. Je mnoho věcí v životě, které děláme nebo toužíme dělat jako dobrovolníci, tedy bez nároku na odměnu - pouze na základě dobré vůle. O tom v rámci filozofie hovoří právě Etika. A pokud již existuje dobrá vůle, je dobré naučit se, jak ji konkrétně v životě projevit. Tedy chápat PROČ a vědět JAK :-)
A to je cíl našeho Kurzu dobrovolnictví, jehož program a možnost registrace najdete ZDE. Termín tohoto kurzu vypisujeme vždy, když projeví zájem dostatek posluchačů prostřednictvím registrace.

Pojďme se naučit zachránit lidský život

Pojďme se naučit zachránit lidský život
Prakticky se naučíme resuscitovat či zastavit krvácení. A co dělat při dušení, tonutí, alergické reakci či jiných život ohrožujících stavech?  I to se dozvíme na tomto workshopu pro laiky.

Pojďme se naučit orientaci v přírodě

Pojďme se naučit orientaci v přírodě
Proč se v době navigací učit pracovat s mapou? Jak najít správný směr v přírodě i v životě? Jak naplánovat výlet pro malou skupinu přátel? Co dělat, když nemáme mapu ani buzolu?

Pojďme se naučit namalovat egyptský reliéf

Pojďme se naučit namalovat egyptský reliéf
Během našeho workshopu se dotkneme krásy starodávného umění. Vyrobíme si, namalujeme či napatinujeme reprodukci egyptských maleb, soch nebo reliéfů. A možná díky tomu dokážeme této velkolepé civilizaci i trochu hlouběji porozumět.