Hradec Králové

Magické proporce v přírodě    

Úterý, 23. srpna 2022 17:00
Přednáška

Co spojuje umění, vědu i filozofické náboženství? Matematika. Je součástí všech vědních i technických oborů od stavitelství po moderní počítače, a dokonce i při popisu vzniku univerza je často znázorňován bůh–geometr. Ten rýsuje jeho plán obsahující magické proporce, a tak vytváří dokonalou harmonii.

Kde: altán - Jiráskovy sady - Hradec Králové
Vstupné dobrovolné
S podporou města Hradec Králové
Rezervace místa ›číst dále ›

Kurz Filozofie pro život    

Úterý, 30. srpna 2022 18:00
Úvodní přednáška

Na úvodní přednášku je vstup volný. Kurz zahrnuje 17 bloků přednášek a praktických cvičení, které budou probíhat jednou týdně v úterý od 18 hodin.

Kde: Nová Akropolis, třída Karla IV. 641, Hradec Králové
Cena kurzu: 2350 Kč (studenti a důchodci 1700 Kč)
Přihlášku a další informace naleznete na odkazu níže. Přihlásit se můžete také na hradec@akropolis.cz nebo na tel. 737 108 420. S podporou města Hradec Králové
číst dále ›

Duševní klid podle Senecy    

Úterý, 6. září 2022 17:00
Přednáška

Senecovy rady jsou stále aktuální. Nazývali jej léčitelem nebo utěšitelem, protože dokázal svými radami utěšit nejednu lidskou duši a nabídnout řešení – léčbu. Ve své analýze duševního klidu se věnuje aspektům, které jej narušují, i těm, které klid přinášejí.

Kde: altán - Jiráskovy sady, Hradec Králové
Vstupné dobrovolné
S podporou města Hradec Králové
Rezervace místa ›číst dále ›

Ukliďme okolí rybníka Biřička!    

Středa, 28. září 2022 10:00
Ekologická akce

Nová Akropolis a skupina aktivní ekologie GEA ve spolupráci s KMS NHK a Městskými lesy Hradec Králové vás zvou na ekologickou akci. Prosíme, přihlaste se předem na uklidmecesko.cz nebo hradec@akropolis.cz, 737 108 420 (Po-Čt 18-21 h). Vhodný oděv, obuv a dobrou náladu s sebou! (Pytle a rukavice budou k dispozici)

Kde: pláž rybníka Biřička (u ohniště)
Vstup volný
S podporou města Hradec Králové.
číst dále ›