Stalo se

Podzimní hrátky 2017 - Platónova Akademie

V neděli 17. září 2017 Nová Akropolis v rámci akce "Podzimní hrátky 2017" u Písecké brány v Praze uspořádala pro přibližně 200 dětí Platónovu Akademii. Děti se učily múzickému umění (skládání obrázků, průchod labyrintem, hádanky, křížovka…) a závodily v oborech gymnastických (hod diskem a běh v plné zbroji). Malé bojovnice i bojovníci do celého zápolení vkládali obrovské nasazení.

Zažij město jinak

V sobotu 16. září 2017 Nová Akropolis uspořádala v rámci akce "Zažij město jinak" na Nuselských schodech v Praze výtvarnou dílnu. Děti se mohly na chvíli stát egyptským umělcem a namalovat si archeologickou reprodukci. Dospělí si mezitím mohli ve filozofické čítárně zalistovat knihami, které Nová Akropolis vydala. Všichni se inspirovali kolem ctností a malým citátem.

Vernisáž výstavy Aniho papyrus

7. září 2017 proběhla v Knihovně města Hradce Králové vernisáž výstavy Aniho papyrus. Přišli obdivovatelé starého Egypta, aby si prohlédli unikátní reprodukci egyptského textu. Nová Akropolis připravila výstavu, která zajímavým způsobem ukazuje staroegyptské koncepce posmrtného života. Vystavený exponát je 31 metrů dlouhou zvětšenou reprodukcí tohoto zvláštního a tajemného staroegyptského papyru.

Cvičení Tchaj-ťi ve Zlíně

V pátek 25. srpna 2017 se členové Nové Akropolis ze Zlína v rámci letních aktivit učili umění Tchaj-ťi.

Výuka orientace v krajině v okolí Zlína

Ve čtvrtek 27. července 2017 uspořádala Nová Akropolis pro své členy výlet do lesů v okolí Zlína. Jedním z cílů bylo zlepšit dovednosti orientace v krajině pomocí slepé mapy a buzoly.

Malování na hedvábí v Olomouci

Ve čtvrtek 19. července 2017 uspořádala Nová Akropolis v Olomouci kurz ručního malování na hedvábí.

Kurz vázání knih v Olomouci

Ve čtvrtek 29. června 2017 se v Olomouci sešli milovníci starých řemesel na knihovnické dílně. Vyzkoušeli si vázání deníčků, výrobu desek a zlatoražbu okrasných ornamentů na plátno.

Kurz dobrovolnictví

V neděli 26. března 2017 proběhl v rámci Kurzu dobrovolnictví nácvik práce s mapou a vysílačkou v Milíčovském lese v Praze. Dobrovolníci se učili pracovat v týmu. Jarní slunce jim pomohlo vytvořit veselou a přátelskou atmosféru.

Indický večer

V úterý 21. února 2017 uspořádala Nová Akropolis v Praze pro své členy a přátele ´Indický večer´.Indická kultura byla představena prostřednictvím slajdů, výtvarného umění, divadla i kuchyně.

Veselé opakování kurzu filozofie v Liberci

26. ledna 2017 proběhlo v Liberci veselé opakování kurzu filozofie. Účastníci zjistili, že filozofická témata mohou být velmi přitažlivá a velmi praktická. 26. ledna 2017 proběhlo v Liberci veselé opakování kurzu filozofie. Účastníci zjistili, že filozofická témata mohou být velmi přitažlivá a velmi praktická. 26. ledna 2017 proběhlo v Liberci veselé opakování kurzu filozofie. Účastníci zjistili, že filozofická témata mohou být velmi přitažlivá a velmi praktická.

Noc divadel v Praze

V sobotu 19. listopadu 2016 uspořádala Nová Akropolis u příležitosti Noci divadel divadelní dílnu a představení. Divadelní dílna se věnovala práci s dechem a hlasem, artikulaci a výslovnosti, umění gest a mimiky, práci s emocemi a vzájemné spolupráci. Závěrečným cvičením pak byla realizace krátké divadelní scénky.Divadelní představení ´Mýtus o jeskyni´ bylo inspirováno podobenstvím řeckého filozofa Platóna.

Školení první pomoci pro SOS dětské vesničky

V sobotu 19. listopadu 2016 uspořádala Nová Akropolis školení první pomoci pro SOS dětské vesničky. Školení bylo zaměřeno na první pomoc dětem, což rodiče velmi uvítali.