Přejít k hlavnímu obsahu

Co děláme?

Image
Tibetská kniha mrtvých
Kurz Filozofie pro život

Filozofie

Filozofie, kterou v Nové Akropolis navrhujeme, je způsob života dostupný všem, což znamená uskutečňování v praxi učení velkých mudrců všech dob. Filozofická zkušenost podporuje aktivní postoj a účast lidí, kteří používají své nejlepší kvality. Aplikace vědomostí má za výsledek lepšího jednotlivce schopného budovat lepší svět.   
Navrhujeme praktickou filozofii užitečnou každému jednotlivci a společnosti. Praktické žití filozofie nám umožňuje stát se více autentickými, jistějšími si sami sebou a šťastnějšími.   
Uskutečňujeme to nejen prostřednictvím četby, studia a teoretických vědomostí, nýbrž také doporučujeme naučit se prožívat správně, s odvahou a účinností každý okamžik života. Využívat příležitosti, které se nabízejí, takovým způsobem, že dokonce i z nepřízní se naučíme něco pozitivního. Pro nás to znamená „filozofie jako způsob života“.  
Škola filozofie na klasický způsob  
V srdci činností Nové Akropolis se nachází naše Škola filozofie na klasický způsob jako cesta přístupu k poznatkům a k individuálnímu a kolektivnímu uskutečnění. Považujeme se za následovníky mudrců, již dávali podněty školám Filozofie, které v průběhu dějin vypracovaly nové modely obnovy a odpovědí na výzvy každého období. Přibližně pět set škol filozofie v celém světě nabízí prostor k přemýšlení a činnosti, aby se zlepšil člověk a společnost.

Image
Výstava "Doteky věčné krásy"
Výstava "Doteky věčné krásy"

Kultura

Aby se lidské hodnoty mohly uskutečnit v praxi, podporujeme model aktivní kultury, na níž se podílejí všichni, což umožňuje uplatnění kvalit každého člověka, rozšiřuje mentální horizont a otevírá se projevům ducha.     
Takový model je široký a zahrnuje nejrůznější disciplíny: od dějin pro antropologii, fyziku, umění, sport…, a také pomáhá vysvětlit fenomény a starosti dnešní doby.

Image
Ekologická akce v Bohuslavicích u Zlína
Kurz dobrovolnictví

Dobrovolnictví

Dobrovolnictví je plodem vůle vložené do služby ostatním. Věříme, že neexistuje větší bohatství, než je tato dobrá vůle, ochota. Je to snaha usměrnit vůli k mysli: spolupracovat s lidmi, zmírnit jejich potíže, zlepšit jejich okolí, starat se o jejich výchovu a zapojení do světa. Jsou to cíle důstojné toho, aby se žily.     
Všechny aktivity, které provádí Nová Akropolis ve světě v různých oblastech působení, se uskutečňují díky práci tisíců dobrovolníků.