Přejít k hlavnímu obsahu

Edice Sofia

Filozofie pro život

Delia Steinberg Guzmán
Edice: Sofia
Rok vydání: 2019

Autorka dokázala prosít to nejlepší z dějin filozofie, kterou tak dobře zná. Proto její slova dýchají ozvěnou jí obdivovaného Marka Aurelia, stoického filozofa, který nás naučil odhalit univerzální zákon, jenž tepe v hvězdném nebi, což o mnoho staletí později učinil jinými slovy také Kant.

Živá moudrost starověkého Egypta

Christian Jacq
Edice: Sofia
Rok vydání: 2016

Autor nám v knize představuje nejkrásnější egyptské texty, které nás pobízejí k tomu, abychom se ponořili do věčného mystéria starověkého Egypta.

Bhagavadgíta a Uttaragíta


Edice: Sofia
Rok vydání: 2012

Jedinečný soubor dvou významných děl indické filozofie Bhagavadgíty a Uttaragíty, které spolu souvisejí. První je působivým dialogem, součástí jednoho ze dvou největších indických eposů Mahábháraty, jeho název lze přeložit jako ´Píseň vznešeného´.

Hovory Konfuciovy


Edice: Sofia
Rok vydání: 2010

Všem milovníkům nadčasové moudrosti přinášíme jeden ze základních textů konfucianismu, čínského filozofického směru a pohledu na svět. Jedná se o soubor myšlenek významného mudrce Konfucia, který žil v Číně před 2500 lety.

Hlas ticha

Helena Petrovna Blavatská
Edice: Sofia
Rok vydání: 2008

Hlas ticha, text čerpající ze starodávné posvátné tibetské literatury, který sepsala Helena Petrovna Blavatská, filosofka 19. století, je syntézou Knihy zlatých pravidel.