Hlas ticha

Hlas ticha, text čerpající ze starodávné posvátné tibetské literatury, který sepsala Helena Petrovna Blavatská, filosofka 19. století, je syntézou Knihy zlatých pravidel. Neobyčejně krásné dílo, které razí stezku k vnitřnímu bohatství hlubokomyslnými slovy a je určeno všem, kteří se nacházejí na mystické cestě učednictví.

Úryvky z knihy:
Abychom mohli slyšet Hlas Ticha, musíme se vzdálit od našich pocitů, kontrolovat mysl a „nepoddávat se přemýšlení, nýbrž přemýšlet o tom, o čem máme“, vyhledávat společnost velkých knih a moudrých lidí, slyšet pouze zvuky harmonie a pracovat pro to nejvyšší. Hlas Ticha může slyšet pouze idealista, kdo jím není, uslyší svýma fyzickýma ušima jenom obyčejné zvuky a na své cestě může nalézt jen tíseň a pláč smrti. Bude otrokem života a bude mu sloužit pouze v tom, co mu přináší potěšení. Lidstvo mu nebude mít za co poděkovat, nýbrž bude mu mít mnoho co vyčítat, protože slepí lidé, dobrovolně slepí, jsou příčinou toho, že semena zla budou i nadále rozsévána po nevyčerpatelných polích světa.

Autor: 
Helena Petrovna Blavatská
Helena Petrovna Blavatská se narodila v Jekatěrinoslavi o půlnoci z 30. na 31. července roku 1831 ve vznešené rodině. Jejím otcem byl plukovník Petr Hahn, syn generálporučíka Alexise Hahna von Rottenstern z Mecklenburgu v Německu. Ze strany matky, Heleny Fadějevové, byla spřízněna s carem. Její babička byla princezna Helena Dolgoruká. V roce 1875, ve věku 44 let, poté, co se seznámila s tehdy věhlasným novinářem, plukovníkem Olcottem, založila v New Yorku Theosofickou společnost. Zemřela v Londýně 8. května 1891, zanechávajíc pozdějším pokolením velké dědictví jedné z vůbec nejvznešenějších myšlenek, jaké kdy byly světu předloženy. Říkala: „Nevytvořila jsem nic nového. Ze všech květů, které jsem svázala dohromady, ani jeden nepatří mně. Moje je pouze tkanička, která je spojuje...“
Edice: 
Sofia
Rok vydání: 
2008
Počet stran: 
112
ISBN: 
978-80-86038-40-7
Cena: 
150 Kč