Přejít k hlavnímu obsahu

EGYPT - symbolismus a archeologie

Mystérium Egypta žije a potvrzuje starodávné rčení, že ´vše se bojí času, ale čas se bojí pyramid´. Záhadný úsměv na rtech sfingy mluví o věcech, o nichž nepíše žádná kniha, neboť je ve shonu 21. století zapomínáme hledat ve svém vlastním nitru. Egypt nás volá, jako ztracená část nás samotných, neboť duch Egypta žije ve všech, kteří nenechávají umírat své sny, ale kousek po kousku je skládají ve skutečnost, jako by vytvářeli mozaiku vlastního života.

Když Napoleon upozornil své vojáky, že je pozorují ´tisíce let dějin´, si Egypt uvědomila nejen Evropa, ale i zbytek světa. Od tohoto okamžiku jsou lidé nadšeni velkolepostí egyptských pyramid a magií vloženou do mumií.
Tento text nám umožňuje podniknout cestu do záhadného světa pyramid a hieroglyfů, do kolosálních památek a chrámů. Probouzí v nás touhu po hledání věčnosti, která určuje velikost člověka a jeho díla. Poznávat Egypt a jeho dějiny, pochopit jeho panteon a umění vypovídá o kulturní zralosti naší civilizace a o schopnosti uvědomit si opravdové životní hodnoty.
Tato kniha, obohacená nádhernými barevnými fotografiemi a kresbami, pobídne čtenáře, aby vyhledali krásu starodávných civilizací a mystérií, které se nacházejí kolem nás a umožňují nám odhalit ta, která jsou ukryta v nás samých.
***********************************
´...Ó! Slepá duše!
Chop se pochodně mystérií
a v pozemské noci
Odhalíš svého Zářivého Dvojníka,
svou nebeskou duši....´
Hermes Trismegistos
***********************************

Edice
Ulixes
Rok vydání
2009
Počet stran
224
ISBN
978-80-86038-41-4
Cena
330 Kč