Přejít k hlavnímu obsahu

Mezinárodní ředitel

Carlos Adelantado Puchal 
 

Carlos Adelantado Puchal

Carlos Adelantado se narodil v Castellónu (Španělsko) 1. ledna 1964. 

Absolvoval studium filozofie na univerzitě, a když mu bylo 19 let, přivedl ho tento zájem do filozofické školy Nová Akropolis v jeho městě, kde se s nadšením zapojil studia a do činnosti organizace. Poté byl více než 23 let pověřen vedením tohoto sídla a během této doby inicioval v Kulturním centru Castalia kulturní a sociálně dobrovolnické projekty. Byl rovněž odpovědný za koordinaci sídel Nové Akropolis v regionu Levante. 

Během celé této doby se věnoval studiu a výuce filozofie a získal titul „Especialista en Filosofía de Oriente y Occidente“, udělený Mezinárodní organizací Nová Akropolis se sídlem v Bruselu. 

Více než 30 let přednáší látku z různých oblastí programu studia filozofické školy Nová Akropolis. Též se účastní kongresů a konferencí, na nichž především zdůrazňuje způsob, jak filozofii uvádět do praxe a její nezbytnost pro správné zaměření se na problémy současného světa. 

V roce 2013 se přestěhoval do Madridu, kde byl pověřen vedením centrály Nové Akropolis ve Španělsku a zastával další odpovědnosti na národní úrovni. Podporuje rovněž aktivity, které mají za cíl šíření bohatého historicko-uměleckého odkazu města Madrid, stejně jako další projekty z oblasti kultury. 

V roce 2017 byl jmenován zástupcem Mezinárodní ředitelky MONA a v roce 2020 Mezinárodním ředitelem, což je funkce, kterou v současnosti zastává.