Přejít k hlavnímu obsahu

„Co nechceš, aby se stalo tobě, nečiň druhému.”   latinské přísloví

Filozofie - Kultura - Dobrovolnictví

Filozofie pro život

Kurz
Seznámíme se s nejvýznamnějšími myšlenkami velkých civilizací z historie lidstva, jejichž hodnoty jsou však platné i dnes.

číst dále ›

Symbolismus v architektuře

Přednáška s videoprojekcí
Všímáte-li si domovních znamení, obdivujete-li gotické stavby, milujete-li řecké nebo egyptské chrámy, pak právě pro vás je připravena přednáška o nádherném univerzálním umění – o architektuře a symbolismu v ní.

číst dále ›

Praktická psychologie

Kurz
Přednášky a praktická cvičení se zaměří především na naši pozornost, vědomí, emoce, paměť, imaginaci aj.

číst dále ›

Symboly ukryté v Bhagavadgítě

On-line přednáška - čtvrtek, 15. srpna od 19 hodin
Stále aktuální indický text nám odhalí tajemství vyššího a nižšího Já a jejich každodenních bojů, jež se odehrávají v našem nitru. Přináší poučení o cestě životem, o třech kvalitách světa, o Jednotě a o tom, co je posvátné.

číst dále ›

Vnitřní síla

Celodenní kurz praktického stoicismu
Stoicismus je filozofický směr starý přes 2 000 let a je stále aktuální. V kurzu „Stoicismus v moderním světě?“ se naučíte teorii i praktické tipy, jak dosáhnout vnitřní pevnosti a klidu. Prozkoumáte základy stoicismu skrze příběhy římských stoiků Epiktéta, Senecy a Marca Aurelia a skrze praktická cvičení zjistíte, jak nám dnes může stoicismus pomáhat každý den.

číst dále ›

Cesta srdce: Setkání s Buddhou a Sokratem

Přednáška s videoprojekcí
Inspirativní životy a učení dvou významných mudrců západní a východní filozofie nám poskytnou cenné rady pro důstojný a šťastný život. Vydejme se na cestu Buddhových „Čtyř vznešených pravd“ a Sokratovy „Maieutiky“ neboli zrození duše.

číst dále ›

Stalo se

...novinky ze světa filozofie, kultury a dobrovolnictví
Pravidelný přehled aktivit, které jsme uskutečnili v Brně, Hradci Králové, Liberci, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Praze a Zlíně.

číst dále ›

Časopis Akropolitán

...právě vychází 171. číslo
V novém čísle naleznete například: Umění a umělec • Sedm zákonů přírody • Tibetská kniha mrtvých • Slované • Čistota díky minerálům

číst dále ›

Théby

...kniha pro duši
Kniha poskytuje velkolepý a hluboký obraz starodávného Egypta prostřednictvím jednoho z hlavních náboženských a kulturních center - města Théby.

číst dále ›

Kolo ctností

...inspirace pro dnešní den
Roztočte kolo, abyste zjistili, kterou ctnost potřebujete probudit. Přečtěte si citát. Praktikujte ctnost po celý den. Tímto způsobem se stane skutečnou! Citát vám pomůže.

číst dále ›

Věčná krása

...co bylo je a bude krásné
www.vecnakrasa.cz je e-shop s dekoracemi, dárky, uměleckými reprodukcemi zejména starověkých archeologických nálezů. Prodáváme reliéfy, busty, sochy a sošky z kultur Ameriky, Asie, starověkého Egypta, Evropy, ze starověkého Řecka a Říma.

číst dále ›

Aktivity 2023

Nová Akropolis - Škola filozofie
Nová Akropolis je mezinárodní organizace, která nabízí renesanci ideálu trvalých hodnot člověka a společnosti prostřednictvím aktivit ve třech oblastech: filozofie, kultura a dobrovolnictví.

číst dále ›