Mýtus o králi Artušovi


Mýtus o králi Artušovi
Mýtus o králi Artušovi

Je mýtus o králi Artušovi pouze romantickým příběhem, který umožňuje naší mysli uniknout ze všední či bolestné reality, nebo ukrývá hluboké a nadčasové symboly a poselství? Vypráví o střídání cyklů, o dobách nespravedlivých, o vrcholech, pádech a propastech, kterými prochází společnost i každý člověk. A na jevišti dějin se objevuje rytíř, bojovník za nastolení spravedlnosti.
Rytířský ideál nám může přinést hlubší pochopení smyslu života a je jisté, že duši člověka dokáže naplnit v každé době. Proto je i dnes aktuální, přestože nemáme meč Excalibur ani koně. Víme však, jaké jiné prostředky máme my dnes? Stát se rytířem,vnitřním bojovníkem, znamená ochotu přiznat si chyby, odhodlání učit se je napravovat, chtít poznávat a měnit sebe sama, abychom se stali lepším člověkem, a dokázali změnit i svět kolem nás, aby byl lepším místem pro život. Proto vždy rytíři procházeli výchovou a formováním prostřednictvím vedení a příkladu.
Duše rytíře se stává příčinou aktivního, svobodného a dobrého života ve prospěch ostatních. Rytíř je idealista a s ušlechtilostí vyráží do boje bránit Pravdu, Dobro, Krásu a Spravedlnost.
 
Podrobnosti o přednášce v jednotlivých městech naleznete na odkazech:
BrnoHradec Králové, Liberec, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Zlín.
 
Rezervace místa na přednášce