Přejít k hlavnímu obsahu

Karma

Karma

Přednáška

O karmě se někdy hovoří jako o zákonu. Mnohé civilizace ji také spojovaly se spravedlností, ale někdy i s bolestí či přímo s utrpením. Jaká tedy karma opravdu je a může nám být dnes užitečná, pokud její zákonitosti pochopíme? A jak souvisí s naším osudem, který někdy dokážeme ovlivnit více a někdy méně?
Dle tradice totiž souvisí zákon karmy s jiným zákonem – dharmou, která je vnímána právě jako cesta či osud. Je však tento osud předurčen nebo je výsledkem náhody? Nebo existuje určitý cíl a jen na nás záleží, jak a kudy k němu budeme kráčet? A proč vlastně nekráčíme všichni stejně a stejně rychle? Je mnoho otázek, které si můžeme klást…
Někdy také přemýšlíme, zdali naše vlastní činy, či dokonce myšlenky ovlivňují svět kolem nás. A pokud ano, do jaké míry. Souvisí tedy moje karma s karmou druhých lidí či dokonce s karmou rodiny, města, národa či planety, pokud v těchto případech můžeme o nějaké karmě vůbec mluvit?
Na přednášce se pokusíme hledat odpovědi na tyto a další otázky dle východní, ale i západní tradice a dle různých filozofických učení. 
 
Podrobnosti o přednášce v jednotlivých městech naleznete na odkazech:
BrnoHradec Králové, Liberec, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Zlín.

Rezervace místa na přednášce