Přejít k hlavnímu obsahu

Filozofie a sport

Filozofie a sport

On-line přednáška

Úterý, 5. března 2024 od 19 hodin

Sport je dnes velmi populární. Přesto dopingové aféry a finanční skandály způsobují, že si člověk začíná pokládat otázky: Jaký je skutečný smysl sportu? Co by mi taková činnost přinesla? Kde najít čas a sílu k tomu stát se sportovcem?
Pokud se necháme inspirovat antickými i novodobými olympijskými idejemi, vidíme, že sport může přinášet v dnešní době tolik potřebné nadšení. Může pomoci mladému člověku, který nemá chuť do života, najít prostředí, ve kterém bojovnost (latinsky competere) nabude svého původního významu „společně dosahovat“, a ne „bojovat proti druhému“.
Velký význam sportu je možno vidět i ve vztahu k tolik v současnosti zmiňovaným civilizačním chorobám. Například si položit otázku, jestli je možné správným výběrem cvičení zachovat určitou úroveň zdraví a tím také kvalitu života?
Pokud bereme sport jako přípravu na život, pak můžeme najít i jeho pedagogickou schopnost probouzet ctnosti jako je vytrvalost, překonání se, smysl pro fair play a spolupráci, které dnešnímu světu tolik chybí. A prostřednictvím zamyšlení nad řeckou bohyní Niké, jež byla ochránkyni vítězství a vnitřního mládí, můžeme odhalit skutečný význam těchto fenoménů.

Vstup volný

Odkaz na přednášku bude 5. března 2024 od 19 hodin k dispozici na našem kanálu na YouTube.

Pokud byste měli technické potíže, prosíme o komunikaci těmito cestami:

e-mail: prednasky@akropolis.cz
tel: 608 501 040
messenger FB Nová Akropolis Česká republika