Přejít k hlavnímu obsahu

Poděkování za sbírku pro Obecní knihovnu v Moravské Nové Vsi

Datum
Středa, 12. ledna 2022 0:00
Obrazové panely bývalých prostor knihovny
Obrázkové tabulky pro práci s dětmi
Nová tiskárna

Obecní knihovna v Moravské Nové Vsi poslala Nové Akropolis poděkování za sbírku pro obnovu knihovny po ničivém tornádu 24. června 2021:

Vážení členové Nové Akropolis,
jménem svým a především jménem svých čtenářů, bych Vám chtěla mnohokrát poděkovat za Vaši pomoc a podporu, kterou jste mi projevili v období po letošním tornádu. Patříte mezi výjimky, jelikož kromě kolegů knihovníků, nebylo mnoho těch, kteří by mysleli přímo na knihovnu a na čtenáře.
Váš dar mě velice potěšil, a protože zatím funguji v mini knihovničce v kontejneru, využívám Váš dar postupně, především na uskutečnění besed s dětmi a časem i s dospělými čtenáři. Jelikož náš městys přišel během tornáda o většinu obecních budov, musím s činností mimo MŠ a ZŠ počkat.
Zatím jsem pořídila z Vašeho daru novou tiskárnu, protože ta původní byla plná skla, dále jsem si nechala udělat velké obrazové panely bývalých prostor knihovny, které používám jako kulisu ve školce a škole a také obrázkové tabulky, abych mohla s dětmi pracovat. Všechny původní materiály na činnost s dětmi mi tornádo úplně zničilo.
Díky Vašemu daru budu moci postupně nabídnout svým čtenářům i ostatním spoluobčanům městyse alespoň malé kulturní rozptýlení při návratu do běžného, obyčejného života.
Ještě jednou mnohokrát děkuji a přeji Vám mnoho zdraví a pohody v novém roce 2022.

Xenie Bezchlebová
Knihovnice

Originální znění poděkování naleznete zde.
Členové Nové Akropolis v České republice a na Slovensku vybrali na obnovu knihovny celkem 78 000 Kč.