Přejít k hlavnímu obsahu

Co děláme srdcem a myslí?

Kniha nám jedinečným, hlubokým a současně velmi jasným způsobem pomáhá v situacích, v nichž se nacházíme rozpolceni mezi našimi city a rozumem. Předává nám autorčiny bohaté životní zkušenosti jak nalézt harmonii a zdraví i na těchto jemnějších úrovních, jak dobýt štěstí a jak využít sílu a bohatství naší mysli.

Úryvky z knihy:
...Kdo může tvrdit, že ten, komu je patnáct, dvacet nebo dvacet pět let, je mladý? Kdo může tvrdit, aniž by se zmýlil, že všichni, kteří překročili čtyřicet let, jsou zralí nebo že jsou staří ti, kterým je více než padesát nebo šedesát? Být mladý - zdánlivě mladý - je tak ceněnou charakteristikou, že přináší zvláštní privilegium ve společnosti. Je bezpochyby dobré pokusit se udržet svá těla co nejzdravější, což znamená, že je budeme moci adekvátně používat, a mládí a krása budou přirozeným odrazem zdraví. Na druhé straně není tak dobré obětovat zdraví, aby se dosáhlo mladistvého vzhledu, neboť v tomto případě se vnitřní poškození zanedlouho odrazí na vnějším vzhledu navzdory mnoha přípravkům aplikovaným pro dosažení opaku. A kromě fyzického zdraví, pro jeho podporu a pro získání opravdového mládí, je zapotřebí dosáhnout oné druhé svěžesti, která náleží psyše a mysli. Když existuje vitalita a harmonie na všech těchto úrovních, lze mluvit o opravdovém mládí. Kde se nachází Pramen Mladosti? Kde dlí Zlatá Afrodita, tolik pronásledovaná smrtelníky dychtícími po kráse, jež neuvadá? Nikoli v těle, které se opotřebovává dle zákona života; nikoli v psýše, která tíhne k neúnavnému hledání vzrušení; nikoli v mysli toužící po poznatcích...

Autor
Delia Steinberg Guzmán
Delia Steinberg Guzmán je čestnou ředitelkou Mezinárodní organizace Nová Akropolis. Je španělské národnosti, vystudovala filozofii na univerzitě v Buenos Aires, kde absolvovala též studium exaktních věd, žurnalistiky a publicistiky. Je klavíristkou a spisovatelkou, šéfredaktorkou kulturně-filozofických časopisů Sfinga a Kulturní listy. Zároveň trvale vyučuje, přednáší v kursech symbolismu, psychologie, dějin náboženství, metafyzické estetiky, antropologie, apod.
Edice
Lotos
Rok vydání
2014
Počet stran
72
ISBN
978-80-86038-71-1
Cena
135 Kč